Samsung Yeterince TV Üretemeyecek

Samsung Yeterince TV Üretemeyecek

 

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung; üretim konusunda önde gelen bir marka olarak adlandırılıyor. Yalnız yaşanan kötü bir olay; bu üretim sistemini olumsuz yönde etkileyeceğe benziyor. Yakın zamandan beridir var olan çip kıtlığı Samsung’u ciddi bir biçimde yara almasında etkin kalacak. Dünya genelinde var olan pandemiden ötürü taleplerin daha da artması nedeniyle şirketler etkili bir üretim süreci içerisine girmişti. Bu durumdan kaynaklı olarak da çip kıtlığı meydana gelmişti. İlk başlarda teknoloji firmalarının yüzünü güldüren bu talepler; şimdilerde zorlu zamanlar geçirmelerinin temel nedeni olarak sayılabiliyor. Çip sorununun aşılmaması durumunda Samsung cephesinden kötü haberler gelmeye devam edecek gibi görünüyor.

Çip üretiminde sorunların yaşanmasına bağlı olarak oluşan kıtlığın; Samsung’u etkilediği ifade ediliyor. Birçok fabrikasını kapatan ve açık olanların da iyi durumda bulunmadığı Samsung; birçok elektronik ürün konusunda ciddi sorunlar yaşayacağa benziyor. Çip üretimi yapsa da bu talepleri karşılamasının söz konusu olmayacağı belirtiliyor. Bu yüzden de piyasaya bu yıl sürmeye hazırlandığı yeni Galaxy Note serisini bile gelecek yıla ertelemek durumunda kaldığı ifade ediliyor. bu denli bir sıkıntının diğer teknolojik cihazların üretimini de etkileyerek; şirketin işleyişine darbe vuracağı gelen haberler arasında yer alıyor. Bu duruma bir an önce çare üretmek adına farklı firmalarla iletişime geçme konusunda Samsung’un net bir tavrı bulunuyor.

Son gelen gelişmelere göre Samsung’un çip sorunu sadece akıllı telefon pazarını etkilemeyecek. Üretim sıkıntısı farklı bir boyutta da bulunarak televizyon imalatı konusunda da etkili olacak. Şirketin şu an ciddi bir çip sıkıntısı yaşadığı ve her bölümünde bu gelişmenin etkisinin görüldüğü de ifade ediliyor.

Samsung’un var olan çip sorunundan ötürü 2021 yılı içerisinde talebi karşılayacak kadar televizyon üretemeyeceği ifade ediliyor. Aynı zamanda da bu işleyişin uzun vadede hüküm sürmesi halinde gelecek yıllarda televizyon üretmelerinin söz konusu olmayacağı belirtiliyor. Sorunun giderilmesi için yoğun çaba içerisinde olunduğu ve çip sorununa bir an önce çözüm üretmek için kolların sıvandığı da gelen haberler arasında varlık gösteriyor.