Apple’dan Tansiyon Ölçebilen Cihaz

Apple’dan Tansiyon Ölçebilen Cihaz

 

Ünlü Amerikan teknoloji firması Apple; yeni bir geliştirmeyle kendini gösteriyor. Yakın zamanda alınan ve kısa bir süre içerisinde piyasada bulunacağı düşünülen bu gelişimin herkesin hayatını etkileyecek düzeyde olacağı da ifade ediliyor. Son zamanlarda ortaya çıkan giyilebilir teknoloji ürünleri arasına eklenen bu aksesuar; tansiyon ölçebilmesiyle öne çıkıyor. Apple Watch ile entegre bir biçimde çalışacak olan bu özelliğin herhangi bir ek ekipmana gerek duymadan insanların kan basıncını belirleyebileceği ifade ediliyor. Apple Watch destekli ve diğer Apple ürünleriyle uyumlu bir halde de bu kapasitesini gösterebileceği konusunda da bir haberin kamuoyuna sunulduğu da gelen haberler arasında yer alıyor.

Apple tarafından nötr ağlar ve sismokardiyam bilgilerinin kullanılmasıyla birlikte kan basıncını izleyecek olan yeni bir teknoloji kendini gösterebilecek. Tansiyon ölçüm cihazlarını tarihe karıştıracak olan bu teknoloji; ilgi çekecek bir cihaza benziyor. Apple Watch ile beraber çalışacak olan bu ürün hakkında geliştirmelere devam ediliyor. gelecek zamanlarda herhangi bir ek cihaza gerek duyulmadan kullanıcıların kan basıncı verilerini elde etmeye dair sonuç vereceği de kesin olarak ifade ediliyor.

Apple tarafından yapılan patent başvurusuna dair açıklamalar da şirket tarafından gelmesiyle beraber kullanıcıların heyecanlandığı ifade ediliyor. Bu noktada sismokardiyam verilerinin kullanıldığı ve kan basıncının yerinde bir tahmin unsuruna dahil edildiği de ifade edilen bir husus olarak da adlandırılıyor.

Yakın gelecekte piyasada yer alacak olan bu cihazın kalp atış hızını tespit etme konusunda elektrik sinyallerini kullanmak yerine mikro titreşimler göndereceği de ifade ediliyor.

Bu cihazların giyilebilir teknolojinin son harikası olduğu ifade edilebiliyor. Kalp yakınında olan titreşimleri tespit etmek adına da bilekten gereken işlemleri gerçekleştirebiliyor. iPhone ile de entegre bir biçimde çalışacak olan bu gelişimin Apple Watch destekli ölçüm yapmaları durumu da görülebiliyor.

Bu patentin tek nötr ağ doğrultusunda çalışacağı da gelen haberler arasında yer alıyor. Bu ağın kaydedilen veriler hususunda çalışarak; kan basıncını tahmin edeceği de ifade ediliyor. şu anda sadece bir patent olmasından dolayı da ne zaman piyasada olacağı bilinmiyor.